Maarja Helen Oserov (1994) alustas viiuliõpinguid 5-aastaselt Tallinna Muusikakeskkoolis. Maarja lõpetas 2017. aastal bakalaureusekraadiga Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Prof. Mare Teearu juhendamisel. 2015/2016 täiendas Maarja end Prof. Pavel Vernikovi viiuliklassis Lausanne Muusikaakadeemias ning jätkas aastatel 2016/2017 sama professori juures Accademia Musicale Santa Cecilia di Bergamos.

Juulis 2022 lõpetas Maarja magistriõpingud Hochschule für Musik Saar’is Prof. David Grimali klassis.
Samuti on Maarja mentoriteks olnud Ilya Gringolts ning jätkuvalt
Silvia Marcovici ning Daniel Gaede.

Maarja on osalenud paljudel meistrikursustel, sh Leonidas Kavakos, Thomas Brandis, Pavel Berman, Petru Munteanu, Christian Altenburger, Seppo Tukiainen ja Thomas Christian.
Ta on osalenud ka mitmetel kammermuusikafestivalidel Euroopas mille hulgas Harmos festival Portugalis ning festival “Music & Architecture” Torunis Poolas. Maarja on esinenud solisti ja kammermuusikuna Šveitsis, Saksamaal, Itaalias, Austrias, Kreekas, Poolas, Portugalis, Belgias ja Hollandis.

Maarja konkursisaavutuste hulgas on 2. koht konkursil “London Classical Music Competition” aastal 2022, 2. koht keelpillide kategoorias ning 1. koht kammermuusika kategoorias 2014. aastal Itaalias toimunud konkursil “Concorso Musicale Europeo Citta di Filadelfia “Paolo Serrao” ning laureaaditiitel aastal 2013 Eesti Noorte Keelpillimängijate Konkurss-Festivalil.

Ta on esinenud solistina Tallinna Muusikakeskkooli sumfooniaorkestri ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sumfooniaorkestri ees.

Vahemikus 2018-2020 mängis Maarja Gidon Kremeri asutatud kammerorkestris Kremerata Baltica, kellega oli võimalus esineda üle maailma tuntumates kontserdisaalides ning salvestada Deutsche Grammophon’ile.
Samuti on esinenud Maarja orkestrandina koos orkestritega Les Dissonances, Saarländisches Staatsorchester, The City of Birmingham Symphony Orchestra, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ning Rahvusooper Estonia.

Alates 2022 septembrist on Maarjal tähtajaline leping Saarländisches Staatstheater’is ning 2022/2023 kontserdihooajal on Maarja Accademia di Cameristi artist, mille raames toimuvad kammermuusika kontserdid üle Itaalia.