Maarja Purga on unikaalse tämbri ja laia hääleulatusega mezzo-sopran, kelle lauljatee algas G. Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis, mille ta 2007. aastal Marika Eensalu juures lõpetas. Paralleelselt õpingutele töötas ta Rahvusooperi Estonia ooperikooris. 2011.aastal omandas ta bakalaureusekraadi Barbara Pearsoni juhendamisel Haagi Kuninglikus konservatooriumis ning 2014.aastal lõpetas magistrantuuri Kölni Muusika- ja Tantsukõrgkoolis ooperilaulu erialal prof. Lioba Brauni klassis. Ta on täiendanud end Nadine Denize, Gidon Saks, Caroline Dowdle, Stephanie Weiss, Dalia Schächteri, Ingeborg Greineri, Edda Moseri, Ira Siffi ja Derek Lee Ragini meistrikursustel.

2019. aastal esitas ta Bayreuthi Festspiel’i raames ettekantud Siegfried Wagner ooperis „An Allem ist Hütchen schuld“ kolm rolli: Turde, Wirtin ja Märchenfru ning kehastas Berliinis ettekantud Richard Wagneri ooperis „Reinikuld“ Frickat. Lisaks on Maarja Purga laulnd mitmeid ooperirolle nii Kölni, Aacheni kui Solingeni ooperiteatrite lavadel, on üles astunud ka festivalidel Festival Klassik (Holland), Rotterdam Operadagen, City Proms (Holland), Ammerseerenade (Saksamaa), Narva Ooperipäevad ja Young Composers meeting Apeldoorn raames. Ta on laulnud orkestritega nagu Bochumer Symfoniker, Bergische Symphoniker, Karlovy Vary sümfooniaorkester, Zuid-Holland Sinfonieorkest, De Ereprijs Orkest ja Tallinna Kammerorkester.
Maarja on esinenud solistina ka mitmete vokaalsümfooniliste suurvormide ettekanndeil, mille hulka kuuluvad G. Verdi Reekviem, G. Mahleri Das Lied von der Erde, J. S. Bach Jõuluoratoorium, Johannes-Passion, F. Mendelssohn Elias ja R. Wagneri Wesendonk-Lieder jpt. Lied’i lauljana on ta andnud kontserte mitmel pool Euroopas pianistide Stefani Irmeri, Rainer Armbrusti, Michiko Tashiro, Susanna Kadzhoyani, Yorgos
Ziavrase ning Hanna Heinmaaga. Eestis seob teda koostöö pianist Anneli Tohveriga, kellega on esinetud nii kontserdisarjade Musica Sacra ja Suveaaria raames, kui ka Narva Ooperipäevadel, kus ettekandele tuli V. Poszdejevi kammerooper „7 Kirja kohtumiseks“. Maarja on koostööd teinud dirigentidega D. R. Colemann, B. Knutson, L. Friend, M. Luig, W. Werner, J. MacMillan, R. Schuhenn, P. Kuhn, H. Görtz, R. Joost jpt.
Lisaks lauljatööle, on Maarja Purga andnud ka meistrikursusi lauljatele nii Saksamaal (Stuttgart Bach Akademie) kui ka Eestis (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, G.Otsa nim. Tallinna Muusikakool).
2016. aastal pärjati tema kunstilisi saavutusi Richard Wagneri stipendiumiga.