• Instrument: klaver
  • E-mail: serniusmantas@gmail.com

 

Mantas Šernius alustas oma klaveriõpinguid 6-aastaselt oma kodulinnas Druskininkais. 9-aastaselt märkas Mantase klaveriõpetaja poisi annet ja soovitas tal osaleda Rahvusvahelisel Klaveri Festivalil, kus ta pälvis grand prix. See mõjutas Mantase valikut suunata oma tulevik muusika suunas.

Mantas Šernius ei ole ülesse kasvanud muusikute perekonnas, kuid tema vanematele meeldib klassikaline muusika. Publiku reaktsioon, kontserdid, õpetaja ning Mantase enda soov aitasid tal jõuda muusikas kaugemale.

Mantas on osalenud paljudel võistlustel ning võitnud mitmeid auhindu. Ta on esinenud nii solisti kui ka kammeransamblites Saksamaal, Lätis, Horvaatias, Portugalis, Soomes, Leedus ja  Šotimaal. Mantas on osalenud töötubades Leedus, Prantsusmaal, Itaalias, Venemaal, USA-s ja Saksamaal.

Mantas leiab, et muusik ei peaks jääma lootma vaid oma andele. Väga olulisel kohal on ka hea õpetaja ja enda pühendumine. Enda kõige suuremaks tugevuseks peabki ta eelkõige oma pühendumist ja võimet edastada oma kogemusi ja tundeid läbi muusika. See on ainuke viis jõuda kuulajateni ja meelitada neid üha uuesti ja uuesti kontsertidele tulema.