• Instrument: Viiul
  • Kodulehekülg: www.maripoll.com
  • Kontakt: office@maripoll.com

 

Mari Poll on nii solisti kui kammermuusikuna andnud kontserte pea kõikjal Euroopas, Uus- Meremaal ja USA-s. Ta on soleerinud mitmete orkestrite ees, sealhulgas Pariisi Filharmoonia orkester, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Norra Raadio orkester, Stavangeri Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Trondheimi Sümfooniaorkester, Pärnu Linnaorkester, RCM Nüüdismuusika ansambel. Mari Polli esinemised on viinud teda maailma suurtesse kontserdisaalidesse, nagu Wigmore Hall, Cadogan Hall, Philharmonie de Paris, Bridgewater Hall, Oslo kontserdimaja, Flagey kontserdisaal, Casa da Musica jt.
Mari on salvestanud Warner Classicule (endine EMI Classics) EMI Digital Debut raames. Aastal 2017 tuli Maril koostöös Mihkel Polliga välja CD „Mari & Mihkel Poll – Works for Violin and Piano“, mille andis välja plaadifirma DUX. Eelmainitud plaat pälvis ka Eesti Muusikaauhindade 2018 Aasta kammermuusika albumi tiitli.
Mari Poll pälvis 2013. aastal Tagore kuldmedali, mille andis 15. mail Londoni Kuninglikus Muusikakolledžis toimunud tseremoonial üle Walesi prints Charles. Tegemist on Kuningliku Muusikakolledži kõige prestiižsema auhinnaga, mis antakse igal aastal kahele väljapaistvamale üliõpilasele. Lisaks on ta saavutanud esikoha CSMUNICAJA solistide konkursil 2011, III koha Vibrarte rahvusvahelisel viiuldajate konkursil Pariisis 2011, esikoha Derek Butleri nimelisel London Prize konkursil 2011.
Hetkel töötab Mari Rahvusooper Estonia orkestris 1. kontsertmeistrina ja Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias kammermuusika lektorina. Mari Poll annab regulaarselt kontserte koos oma pianistist venna Mihkel Polliga ning koos tšellist Henry-David Varemaga on nad loonud klaveritrio.
Aastatel 2015–2019 töötas Mari Stavangeri sümfooniaorkestri kontsertmeistrina. Mari on külaliskontsertmeistrina töötanud ka ERSOs, Norra Kammerorkestris, StockholmiFilharmooniaorkestris, Kristiansandi Sümfooniaorkestris, Bodo Sinfoniettas ja Norrbotten NEO kaasaegse muusika ansamblis.
Mari Poll on õppinud Nõmme Muusikakoolis (õp. Leila Eespere), Tallinna Muusikakeskkoolis (õp. Tiiu Peäske, dotsent Ivi Tivik), Chethami Muusikakoolis (prof. Jan Repko), bakalaureuse- ja magistrikraad ning Artist Diploma Junior Fellowshipi programmis Londoni Kuninglikus Muusikakolledžis (prof. Jan Repko ja prof. Radu Blidar), solisti diplom Norra Muusikaakadeemias (prof. Peter Herresthal).
Mari Poll esineb Eesti Pillifondi poolt talle kasutada antud Nicolaus Gagliano viiulil (1723), mille omanik on Aare Kaarma.