• Instrument: viiul

Mari Tampere on esinenud nii soolokontsertidega kui nimekate orkestrite solistina enam kui 30 riigis (dirigentidena E.Klas, E.Serov, P.Lilje, R.Matsov, L.Grin jt.), on osalenud arvukatel rahvusvahelistel festivalidel koos maailmakuulsate muusikutega nagu Igor Bezrodny, Mstislav Rostropovich, Dmitri Sitkovetski jpt. Pikaajaliste koostööpartneritena on olnud pianistid Bruno Lukk, Ivari Ilja, Risto Lauriala, Aleksandra Juozapenaite.

Kammermuusikat on ta aastate jooksul mänginud palju erinevates koosseisudes, esinedes ka cembalisti ja pianistina. Aastakümnete pikkune koostöö seob teda tsellist Peeter Paemurruga. Viimastel aastatel on ta seotud Tallinna Kammermuusika Festivaliga, kus on juhatanud ka EMTA kammerorkestrit. Ka Hispaanias on ta töötanud noorte orkestritega, nii kammer- kui ka sümfooniaorkestriga.
Mari Tampere on olnud paljude eesti ja vene heliloojate (J.Räätsa, N.Rakovi, L.Sumera, R.Eespere jt.) uudisteoste esiettekandja nii meil kui mujal, lisaks on eesti esiettekannetest tema ”kontol” K.Szymanowski 1., R.Schumanni ja F.Mendelssohni d-moll Viiulikontserdid, W.A.Mozarti Concertone koos I.Bezrodny ja Triple Concerto koos tsellist V.Feigini ja altist F.Druzhininiga.

Üle 30 aasta on ta juhendanud meistrikursusi paljudes eri maades (Hispaanias, Inglismaal, Iisraelis, Itaalias, USA-s, Skandinaaviamaades, Prantsusmaal, Hiinas jne.) ning osalenud mitmete rahvusvaheliste konkursside žüriides.

Mari Tampere-Bezrodny on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor, on õpetanud ka Moskva Konservatooriumis ning jätkab tööd Sibeliuse Akadeemias. Aastate vältel tema juures pikemalt õppinuid võib kokku lugeda üle 120, paljud tema õpilased on rahvusvaheliste konkursside laureaadid. Endisi õpilasi töötab paljude riikide nimekates orkestrites nii rühmamängijate kui kontsertmeistritena, paljud töötavad pedagoogidena.