• Instrument: viiul

 

Mari Targo on sündinud 1986. a-l Tallinnas. Peale Tallinna Muusikakeskkooli lõpetamist õp Niina Murdvee viiuliklassis jätkas õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA), kuni magistrantuuri lõpetamiseni kevadel 2013 oli ta õppejõuks prof Mare Teearu.

Mari Targo on saavutanud esikoha EMTA kammeransamblite konkursil (2007 ja 2012), esikoha ning eripreemia konkursi kohustusliku teose interpreteerimise eest I Pärnu viiuldajate konkursil (2008); soleerinud Tallinna Kammerorkestri ja Haapsalu festivaliorkestri ees; osalenud erinevates ansamblites, nt EMTA Uue Muusika Ansambel, Ansambel U: (hooajal 2008/09), Insomnia-kvartett, erinevad barokkansamblid.

Mari Targo on osalenud viiuldajate kursustel Semmeringis (Austria), kaasaegse muusika kursustel “Impuls Akademie” Grazis (Austria), ning kandideerinud Euroopa Liidu barokkorkestrisse . Suvel 2010 oli ta Euroopa Liidu Noorteorkestri liige (dir G. Noseda), 2010-12 Balti Noorte Filharmoonia liige (dir K. Järvi). Hooajast 2011/12 on ta Tallinna Kammerorkestri liige. Mari Targo on pühendunud peamiselt Eesti muusikalise kultuurimaastiku kujundamisele, seda nii orkestrandi kui kammermuusikuna.