• Instrument: klaver

 

Mariin Aavik (Gill) alustas õpinguid Pärnu Muusikakoolis ning jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis Marju Rootsi ja Lauri Väinmaa klaveriklassis. Bakalaureuseõpingud lõpetas ta cum laude Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Mati Mikalai juhendusel.
Aastatel 2017-2020 õppis Mariin Šveitsis (Zürcher Hochschule der Künste) ning omandas seal magistrikraadi prof. Karl-Andreas Kolly juhendusel.

Mariin on osalenud edukalt mitmetel konkurssidel: finalistidiplom IX Eesti pianistide konkursil (2019), I preemia Lied-duode konkursil duos mezzo-sopran Aule Urbiga (2016), kammermuusika konkursil “In Corpore”  Filharmoonia eripreemia trio koosseisus (2015), finalistidiplom Peterburis toimunud noorte pianistide konkursil (2014), II preemia Jurmala noorte pianistide konkursil (2013) jt.
Samuti on Mariin soleerinud ERSO, TKO, TMKK sümfooniaorkestri, Pärnu Linnaorkestri, Läti kammerorkestri Sinfonia Concertante ja Budweisi Filharmoonia orkestri ees.

Mariin on end täiendanud mitmetel kursustel Eestis ja Euroopas nii solisti kui kammermuusikuna teiste seas F. Riegeri, C. Berneri, H. Adolfseni, T. Hechti, P. F. Forlenza, H.-Y. Liu-Tawaststjerna, T. Koivisto, P. Lassmanni juhendusel.