• Instrument: klaver

 

Marje Lohuaru on lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) prof. H. Sepa klaveriklassi. Seejärel täiendas ta end Peterburi konservatooriumi assistentuuris prof. Maria Karandašova juures. M. Lohuaru oli aastail 1991 – 1997 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammeransambliosakonna juhataja. Alates1993 aastast on ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia akadeemia prorektor, 1997 aastast professor.

Kammeransambli õppejõuna on ta teinud väga palju üliõpilaste ansamblimängu edasiarendamiseks ja repertuaari laiendamiseks. Teda hinnatakse nii instrumentalistide kui lauljate seas kui nüansirikast ja meisterlikku ansamblipartnerit.

Marje Lohuaru on andnud kontserte mitmete nimekate Eesti ja ka välismaa interpreetidega, sh Urve Tauts, Kaie Konrad, Pille Lill, Riina Airenne, Ulrika Kristian, Urmas Vulp, Peeter Paemurru, Jelena Komarova (Venemaa) Marianne Boettcher (Saksamaa), Laure Delcampe (Belgia), Ruta Lipinaityte, Oliver Kuusik ning esinenud festivalidel Soomes, Rootsis, Saksamaal, Venemaal, Kanadas, Ungaris ja mujal. M. Lohuaru on salvestanud mitu CD´d, sealhulgas koos Ulrika Kristianiga on valminud CD ”Muutunud maastik”. Ta on olnud mitmete rahvusvaheliste konkursside züriides ja andnud meistrikursusi Soomes, Rootsis, Saksamaal, Venemaal, Itaalias, Kanadas, Poolas ja mujal.

Marje Lohuaru kuulub ECMTA (European Chamber Music Teachers Association) juhatusse, ta on arvukate rahvusvaheliste organisatsioonide liige. Alates 2009 a. on ta Eesti Muusika Arenduskeskuse juhatuse esimees. 2005 a. on Marje Lohuarut autasustatud Valgetähe V klassi ordeniga. 2009 a pälvis ta Eesti Kultuurkapitali Helikunsti sihtkapitali aastapreemia.