• Instrument: viiul
  • Sünnipäev: 21. märts
  • Kontakt: miina.laanesaar@gmail.com

 

Miina Laanesaar alustas viiuliõpinguid Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis Annela Läänelaiu viiuliklassis ja lõpetas kooli 2008.aastal Kadri Sepalaane juhendamisel. Bakalaureuseõppe lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (2012) professor Tõnu Reimanni ja Sigrid Kuulmanni juhendamisel ning  magistriõppe prof Reimanni juures cum laude (2016). Ta on õppinud ERASMUS stipendiumi raames Viini Muusika ja Kaunite Kunstide Ülikoolis (2010/2011) prof Rainer Küchli ja Ortwin Ottmaieri klassis. Tema mängu on juhendanud ka prof Arvo Leibur, Tiiu Peäske, Alexandr Fischer, Ulrike Danhofer, Sergei Kravtšenko. 2015/2016 õppis ta barokkviiulit Meelis Orgse juhendamisel.

Aastast 2014 töötab Miina ERSO-s ning osaleb Eesti Sinfonietta ja Põhjamaade Sümfooniaorkestri töös. On mänginud Euroopa Liidu noorteorkestris (2012 – 2013), Vanemuise sümfooniaorkestris, Klaaspärlimäng Sinfoniettas ja Graffenegg Academy Orchestra koosseisus ning soleerinud Vanemuise sümfooniaorkestri ja Eesti Sinfonietta ees.

Ta on pälvinud Eesti Rahvuskultuuri Fondi Vladimir Sapožnini fondi preemia (2013).

2019 asutas Miina koos klarnetist Soo-Young Lee ja pianist Maila Laidnaga ansambli Ensemble Auftakt. Samal aastal saavutati Budapestis toimunud konkursil IV Danubia Talents International Competition kammeransamblite kategoorias absoluutne esikoht ja 2021.aasta mais 3. preemia  konkursil Krakow International Music Competition Opus 2021. Ansamblit juhendab prof Matti Reimann.