• Instrument: viiul, dirigent

 

Mikk Murdvee on alates 2007. aasta sügisest Helsingi Ülikooli sümfooniaorkestri (Ylioppilaskunnan Soittajat) peadirigent. Ta on juhatanud ERSOt, Tallinna Kammerorkestrit, Pärnu ja Haapsalu linnaorkestrit, Sibeliuse Akadeemia sümfooniaorkestrit, Oulu, Tampere, Lappeenranta, Seinäjoki, Hämeenlinna, Pori, Joensuu, Heinola orkestrit, Londoni Southbank Sinfonia’t ja Kuningliku Muusikakolledži orkestrit jt. Sügisest 2011 on ta ka Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkestri peadirigent.

Ta on juhatanud etendusi Rahvusooper Estonias, Pori ja Kerava ooperiteatris ning töötanud assistendina Tampere Ooperis. Juunis 2010 juhatas ta Ilkka Kuusisto ooperi “Taipaleenjoki” maailmaesiettekannet festivalil Ilmajoen Musiikkijuhlat. Etendused jätkuvad ka eeloleval suvel. ERSO ees dirigendina debüteeris Mikk Murdvee 2010. aasta märtsis.

2011. aastal debüteeris Murdvee kolme Soome orkestri ees, juhatas Londoni Royal College of Music’i orkestrit, assisteeris Londonis Bernard Haitinkit ning viis Helsingi Ülikooli SO turneele Saksamaale ja Poola. Aastal 2011 oli ta Esa-Pekka Saloneni assistent kolmes Philharmonia Orchestra projektis, sealhulgas orkestri Euroopa-turneel.

Dirigeerimise kõrval jätkab Mikk Murdvee rahvusvahelist karjääri solisti, orkestrikontsertmeistri ja kammermuusikuna, olles soleerinud ERSO, Tallinna Kammerorkestri, Sibeliuse Akadeemia SO, Espoo Tehnikakõrgkooli orkestri jt orkestrite ees.

Mikk Murdvee on lõpetanud 1998. aastal Tallinna Muusikakeskkooli viiuli erialal Niina Murdvee ja Harald Aasa juhendamisel. Pärast ühte õppeaastat Eesti Muusikaakadeemias jätkas ta õpinguid Helsingis Sibeliuse Akadeemias Mari Tampere-Bezrodny viiuliklassis, mille ta lõpetas 2005. aastal. 2002-2007 õppis ta samas dirigeerimist prof Leif Segerstami, prof Jorma Panula, Atso Almila jt juhendamisel. Ta on täiendanud end Neeme Järvi, Paavo Järvi, Leonid Grini, Leif Segerstami, Jorma Panula, Juozas Domarkase ja Eri Klasi meistrikursustel.