• Instrument: trompet

 

Raivo Tarum on lõpetanud Eesti Muusiaakadeemia trompeti erialal. Ajalooliste pillide barokktrompeti ja zingi mängimist alustas ta ansamblis Hortus Musicus, kus mängis aastatel 1975-1992. Alates 1992 mängib ta ansamblis Tallinn Baroque.

Raivo Tarum on hinnatud solist, kelle repertuaari kuuluvad nii Bachi missa h-moll, Ülestõusmisoratoorium, Jõuluoratoorium, kantaadid, Händeli Messias, Monteverdi Vesper jpt barokiaja suurvormid kui ka kammerteosed erinevatele koosseisudele. R. Tarum on esinenud Stockholmi Barokkansambli, Drottningholmi Barokkorkestri, Helsingi Barokkorkestri (dirigent Aapo Häkkinen), Bergeni Barokkansambi, Kuuenda Korruse orkestri (dir. Wieland Kuijken), Tallinna Barokkorkestri, Soome-Eesti Barokkorkestri, Corelli Consordi jpt programmides.

Tihe koostöö seob teda Läti muusikutega , kus ta osaleb sageli barokkvormide ettekannetel Läti Barokkorkestri Collegium Musicum (dir. Maris Kupcs).

2006-2008 osales ta Helsingi Ooperis Jean-Fery Rebeli ooperi „Odüsseuse tagasitulek“, Bachi muusikalise draama „Herakles“ ja Glucki „Orfeus ja Euridice“ etendustel (dir. Anssi Mattila). Riia Ooperiteatris osales ta Händeli Messiase kontsert-etendusel ja Glucki ooperi Orfeus ja Euridice etendustel (dir. Andris Veismanis).