• Instrument: klaver
  • Kontakt: raraide@gmail.com

 

Rasmus Andreas Raide alustas muusikaõpinguid seitsmeaastaselt Ell Saviaugu juures Tallinna Muusikakeskkoolis, jätkas Martti Raide klaveriklassis ning lõpetas kooli 2014. aastal kuldmedaliga. 2014. aasta sügisest jätkab ta õpinguid Karlsruhe Muusikakõrgkoolis professor Kalle Randalu klaveriklassis.

Rasmus Andreas Raide on pälvinud preemiaid mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel, sh II preemia rahvusvahelisel noorte pianistide konkursil „Jurmala 2007” ja „Jurmala 2010“, III preemia konkursil „Kaunas sonorum – 2011“, I koht ja eripreemia konkursil „Young Virtuoso 2013“ Riias, II preemia konkursil Musicale Europeo Citta di Filadelfia “Paolo Serrao 2017”.

Rasmus Andreas Raide on soleerinud Läti RSO, Tallinna Kammerorkestri, Narva SO, TMKK sümfooniaorkestri ja Virumaa Kammerorkestri ees. Ta on end täiendanud Menahem Pressleri, prof Alfredo Perli, prof Natalia Trulli ja Francois Killiani meistrikursustel.

Ta on mänginud klaveritrios Robert Traksmanni ja Marcel Johannes Kitsega alates aastast 2005. 2012. a märtsis pälvis trio I preemia Leedus rahvusvahelisel kammeransamblite konkursil „Pavasario Sonata“.