2012. aasta V Jorma Panula nimelise dirigentide konkursi ning 2015. aastal Nikolai Malko nime kandval Kopenhaageni rahvusvahelise konkursi laureaat Risto Joost on tunnustatud dirigent nii ooperi- kui kontserdilavadel. Risto Joosti repertuaar ulatub barokist kaasaegsete heliloojate teosteni. 2009. aasta sügisest on ta Rahvusooper Estonia koosseisuline dirigent, alates hooajast 2012/2013 Tallinna Kammerorkestri peadirigent, hooajast 2015/16 MDR raadiokoori kunstiline juht ning 2016. aasta kevadest Tallinna Filharmoonia ning Birgitta Festivali kunstiline juht.

Risto Joost on juhatanud mitmeid rahvusvaheliselt tunnustatud orkestreid, nagu Deutsches Symphonie-Orchester Berlin, MDRi sümfooniaorkester Leipzigis, Philharmonie der Nationen, Stuttgarti Kammerorkester, Helsingborgi Sümfooniaorkester, Norrlands Opera orkester, Maria teatri orkester (Peterburi), Sevilla Kuninglik Sümfooniaorkester, Macau Orkester, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Läti Riiklik Sümfooniaorkester, Liepāja Sümfooniaorkester, Oulu Sümfooniaorkester, Jyväskylä Sinfonia, Kesk-Pohjanmaa Kammerorkester, Belgia Barokkorkester B’Rock jt. Samuti on Joost seisnud dirigendina mitmete kõrgelt hinnatud kooride ees, nagu RIASi kammerkoor, Berliini Raadiokoor, SWRi Vokaalansambel, Madalmaade Kammerkoor (peadirigent aastatel 2011-2015), Rootsi Raadio koor, Ars Nova Copenhagen, segakoor Latvija jt.

Rahvusooper Estonias kuuluvad Risto Joosti repertuaari Donizetti „Armujook“, Verdi „La traviata“, Puccini „Boheem“ ja „Tosca“, Bizet’ „Carmen“, Gounod’ „Faust“, Prokofjevi „Armastus kolme apelsini vastu“, Tüüri „Wallenberg“ , Kõrvitsa „Liblikas“ ning ballettidest Tšaikovski „Luikede järv“ ja „Pähklipureja“, Minkuse „Bajadeer“, MacMillani „Manon“, Eduri/Aintsi „Modigliani – neetud kunstnik“.

Hooajal 2016/2017 ootavad Risto Joosti ees uued väljakutsed Strasbourg’i Filharmoonikute, Odense Sümfooniaorkestri, Fenice Filharmoonikute (Veneetsia), Tampere Filharmooniaorkestri ning Württembergi Kammerorkestri ees, samuti jätkab ta tööd Madalmaade Kammerorkestri, SWR Vokalensemble/SWR Symphony Stuttgarti, Turu Filharmoonikute ja teistega. Lisaks leiab aset Hiina kontserttuur Tallinna Kammerorkestri ning Eesti Filharmoonia Kammerkooriga. Rahvusooperis Estonia juhatab Risto Joost algaval hooajal Verdi oopereid “La traviata” ning “Aida”, Gounod’ ooperit “Faust”ning on ühtlasi rahvusooperis esietenduva uuslavastuse “Figaro pulm” muusikajuht. Alanud hooaeg on ka esimeseks aastaks, mil Risto Joost asub ametisse Birgitta Festivali ning Tallinna Filharmoonia kunstilise juhina.

Risto Joost on õppinud orkestri ja koori dirigeerimist ning laulmist Eesti Muusikaakadeemias, täiendanud end Viini Muusika- ja Kaunite Kunstide Ülikoolis ning lõpetanud magistrantuuri Stockholmi Kuninglikus Muusikakõrgkoolis prof Jorma Panula klassis.

2011. aastal pälvis Risto Joost Eesti Vabariigi noore kultuuritegelase preemia ning 2016. aastal Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia Eesti muusika ettekannete eest Eestis ja maailmas.