• Instrument: klarnet
  • Kontakt: taavi.orro@gmail.com

 

Taavi Orro on eesti klarnetist. Tema hiljutiste tähtsamate ülesastumiste hulka kuuluvad projektid ansambliga Klangforum Wien, kontserdid festivalidel AFEKT ning COMMUTE ja S. Reichi teose “New York Counterpoint” esitus Estonia kontserdisaalis. 2022. aastal alustas Taavi koostööd USA pianisti Robert Fleitziga, kellega koos pühendutakse peamiselt 20. ja 21. sajandi muusikale. Koos on nad esinenud Eestis, Lätis, Soomes ja Itaalias. 2022. aasta novembris võitis duo Orro & Fleitz rahvusvahelisel Marcello Pontillo nim konkursil 3. preemia.

Taavi õpetajad Eestis olid Meelis Allsoo, Vello Sakkos ja Tõnu Kalm. Bakalaureusekraadi omandas Taavi Saksamaal Hannoveri muusika- ja teatriakadeemias Johannes Peitzi klarnetiklassis. Magistriõpingud viisid ta Helsingisse Sibeliuse akadeemiasse, kus ta õpetaja oli Harri Mäki. Lisaks on Taavi õppinud Karlsruhes (HfM Karlsruhe) Wolfgang Meyeri ja Sebastian Manzi ning Oslos Norra muusikaakadeemias Björn Nymani juures. Ta on osalenud Charles Neidichi, François Benda, Franklin Coheni, Eli Ebani ja Matthew Hunti meistriklassides.

Taavi on teinud koostööd kaasaegset muusikat viljelevate ansamblitega Klangforum Wien (Austria), ur.werk (Saksamaa), Schallfeld Ensemble (Austria) ning Tallinna Uue Muusika Ansambel. Ta on üles astunud Balti Muusika Päevadel, ning festivalidel AFEKT ja COMMUTE (Eesti), IEMA Klangspuren Schwaz (Austria) ning Tongyeong International Music Festival ja Daegu International Contemporary Music Festival (Lõuna-Korea). Õpingute ajal Saksamaal oli Taavi Live Music Now Hannover e.V. stipendiaat ning esines koos saksa metsasarvemängija Marie Luise Neuneckeri ning Minguet kvarteti liikmetega Engersi lossis (Villa Musica).

Alates 2019. aastast on Taavi Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri liige.