• Instrument: viiul

 

Eesti viiuldaja Triin Ruubel-Lilleberg on sündinud Tallinnas. Peale Tallinna Muusikakeskooli lõpetamist omandas ta diplomi Rostocki Kõrgemas Muusika- ja Teatrikoolis Saksamaal Prof. Petru Munteanu klassis.  Õpingute ajal osales ta mitmetel konkurssidel, võites teiste hulgas ka 1. preemia ja 2 eripreemiat Kloster Schöntali rahvusvahelisel viiuldajate konkursil.

Huvi kaasaegse muusika vastu viis sõprade ja õpingukaaslastega aastal 2011 Rostockis uue muusika ansambli Neophon asutamiseni. Sealt koostöö heliloojatega nagu Wolfgang Rihm, Peter Ruzicka ja Jörg Widmann. Peale kammermuusika ja ansambliteoste on Triinu kaasaegse muusika repertuaaris ka oluline koht sooloteostel.
  Solistina on Triin astunud üles orkestrite ees Eestis ja välismaal, teiste hulgas Haydn Orchestra Bolzano, ERSO, Orchestre des Jeunes d’Île-de-France, Balkani Festivaliorkestri, Norddeutsche Philarmonie Rostocki, Poola Kammerfilharmoonia, Vorpommerni Filharmoonia, Tallinna Kammerorkestri, Rahvuste Filharmooniaorkestriga, dirigientideks Neeme Järvi, Arvo Volmer, Justus Frantz jt.
Aastast 2015 on Triin Eesti Rahvusliku Sümfooniaokrestri kontsertmeister.  Samal aastal alustas ta õpetamist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.
Külaliskontsertmeistrina astunud üles Deutsche Kammerphilarmonie Bremenis ning l ka Pariisis Orchestre Philarmonique de Radio-France’is. Triin juhendab meistrikursustel Järvi Akadeemias Pärnus ning on Eesti Festivaliorkestri liige. Meistriklassid viinud ka Saksamaale ning Portugali.
Aprillis 2018 esines Triin kontserdisarja Debüt im Deutschlandfunk Berlin duos oma kaksikõe Kärt Ruubeliga Berliini Filharmoonias, tehes sellega oma sealse debüüdi.

2020 ilmus Triinu esimene sooloplaat ERSO ja dirigent Neeme Järviga. Rahvusvahelises meedias palju positiivset vastukaja saanud albumil kõlavad E.Elgari Viiulikontsert ja W. Stenhammari 2 Sentimentaalset Romanssi.