Tuuli Rähni on Eesti organist, pianist, kammermuusik, koorijuht ja helilooja.
Tuuli sündis Tallinnas ja alustas kolmeaastaselt muusikaõpinguid Tallinna Riikliku Konservatooriumi eelklassis. 1975-1986 õppis ta Tallinna Muusikakeskkoolis Ülle Sisa ja Ivo Sillamaa juhendamisel klaverit ning lõpetas kiitusega.
1986 astus ta Tallinna Riiklikku Konservatooriumi professor Peep Lassmanni klaveriklassi, lõpetas selle 1991 aastal Cum Laude ning mängis parima pianistist lõpetajana Estonia Kontserdisaalis Prokofjevi 3 Klaverikontserdi 1.osa.
1990 aastal osales Tuuli Maria Canals’i nimelisel rahvusvahelisel pianistide konkursil ning jõudis 4 finalisti hulka.
1991-1997 õppis Tuuli Karlsruhe Riikliku Muusikaülikooli magistrantuuris Saksamaal mille lõpetas kahel erialal: professor Gunther Hauer’i klaveriklassis ning professor Werner Genuit’i klaveri-kammermuusika klassis. Tuuli pälvis mitmeid stipendiume nii Saksamaalt, Rootsist kui ka Eestist. Õpingute ajal andis Tuuli rohkesti kontserte nii klaverisolistina kui ka klarnetistist abikaasa Selvadore Rähni kammeransambli partnerina. Samuti täiendas Tuuli end mitmetel meistrikursustel, sealhulgas professorite Dominique Merlet’, Alexander Braginsky ja Eduardo Hubert’i juhendamisel.
1997-2005 elas Tuuli Kyotos, Jaapanis kus ta abikaasa Selvadore oli Kyoto Sümfooniaorkestri klarnetirühma kontsertmeister. Jaapanis tegutses Tuuli pianisti ja kammermuusikuna ning oli nõutud klaveripedagoog Kyoto Yamaha Konservatooriumis.
Alates 2005 aastast elab Tuuli Islandil, tegutsedes organisti, pianisti, koorijuhi ja pedagoogina.
2014-2019 õppis Tuuli orelit Islandi Kirikumuusika Akadeemias professor Björn Steinar Sólbergsson’i juhendamisel, mille lõpetas nii kantorina kui ka orelisolistina. Oreliõpingute kõrval õppis ta ka koorijuhtimist ning klassikalist laulu.
Islandil on Tuuli töötanud mitmetes kirikutes organisti ning koorijuhina.
Kontserdid organisti, pianisti ning kammermuusikuna on teda viinud paljudesse maadesse, sealhulgas Saksamaale, Prantsusmaale, Hispaaniasse, Jaapanisse, Makedooniasse, Islandile, Eestisse jm. Lindistusi on Tuuli teinud Eesti ja Saksa raadios ja televisioonis.
Aastakümneid kestnud koostöös abikaasast klarnetisti Selvadore Rähniga on ilmunud CD-d Brahms’i sonaatidega ning Prantsuse heliloojate tähtsamate klarnetiteostega. Brahms’i plaadi kohta ütleb kriitik: „Selvadore ja Tuuli Rähni plaadil on nii mängu kui ka helitehnilise teostuse poolest kõik eeldused, et kujuneda Brahmsi sümbolteoste vallas tüvisalvestiseks (reference recording) – eeskujuks või pidepunktiks, millega võrreldakse kõiki järgnevaid esitusi“. Sirp, 31.07.2015.
Tuuli kuulub Islandi hinnatumate organistide hulka. Tihti esineb ta Reykjaviki Hallgrimskirkja Orelisuve festivalil, Tallinna Toomkiriku kolmapäevaste orelikontsertide sarjas, Lüneburgi Orelisuvel Saksamaal jne. Islandi ajaloo esimesel Cesar Francki oreli koguloomingu kontserdil Reykjavikis, oli Tuuli palutud esitama helilooja kõige mahukamat oreliteost Grand Piece Symphonique. Suurepärasel Klais orelil Reykjaviki Hallgrimskirkja’s on Tuuli olnud mitmete suurte romantiliste oreliteoste esmaesitaja Islandil.
Tuuli on ka ise komponeerinud oreliteoseid ning esitanud neid kontsertidel nii Eestis, Saksamaal kui ka Islandil.